5 grudnia, 2022
Najlepsze porady dermatologów dotyczące pielęgnacji skóry trądzikowej

Najlepsze porady dermatologów dotyczące pielęgnacji skóry trądzikowej

Niezależnie od tego, czy nigdy wcześniej nie miałaś problemu z trądzikiem, czy też zmagasz się z nim od dłuższego czasu, ważne jest, abyś odpowiednio dbała o swoją skórę. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zacząć.

Podwójne oczyszczanie

Używanie podwójnego oczyszczania do mycia twarzy jest dobrym sposobem na zapewnienie, że usuwasz cały nadmiar olejów i zanieczyszczeń z twarzy. Pomaga również skórze lepiej wchłaniać inne produkty pielęgnacyjne.

Podwójne oczyszczanie nie jest czymś, co każdy musi robić, ale może być przydatne dla niektórych osób. Jeśli masz skłonność do wyprysków, możesz spróbować tego sposobu, aby pomóc utrzymać pory w czystości.

Podwójne oczyszczanie jest również przydatne dla osób, które regularnie noszą makijaż. Używanie dwóch środków oczyszczających może zapewnić, że cały makijaż nałożony w ciągu dnia zostanie zmyty. Pomaga również uniknąć podrażnień spowodowanych przez ostre środki złuszczające.

Pierwszy środek oczyszczający to zazwyczaj środek oczyszczający na bazie oleju. Usuwa on makijaż, zanieczyszczenia i sebum. Pomaga również oczyścić skórę z pozostałości po filtrach przeciwsłonecznych. Możesz również użyć balsamu oczyszczającego, aby usunąć makijaż z oczu.

Drugie oczyszczanie powinno być na bazie wody. Ważne jest, aby wybrać środek oczyszczający, który będzie pasował do Twojego typu skóry. Jeśli masz tłustą skórę, możesz chcieć pominąć środek oczyszczający na bazie oleju.

Podwójne oczyszczanie zazwyczaj wykonuje się wieczorem, ale można je również przeprowadzić rano. Możesz użyć urządzenia oczyszczającego, aby masować skórę przed jej umyciem. Możesz również użyć mokrego wacika, aby usunąć drugi środek oczyszczający.

Najważniejszym elementem podwójnego oczyszczania jest wybór odpowiednich środków oczyszczających. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinnaś używać preparatów hipoalergicznych. Powinnaś również unikać ostrych środków powierzchniowo czynnych, które mogą podrażnić Twoją skórę.

Najbardziej oczywistą korzyścią z podwójnego oczyszczania jest oczyszczenie porów z nagromadzonego brudu i makijażu. Możesz również usunąć szkodliwe dla skóry zanieczyszczenia. Następnie zastosuj krem nawilżający, aby zachować zdrowy i świeży wygląd skóry.

Unikaj ostrych peelingów i ściereczek

Stosowanie tłustego kremu nawilżającego i szorowanie twarzy może przynieść więcej szkody niż pożytku. Najlepszym sposobem na utrzymanie czystej skóry jest prawidłowe mycie twarzy i nie wybieranie plam. Chcesz również uniknąć używania zbyt wiele ściernych środków czyszczących.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj codziennie nowej ściereczki. Być może będziesz musiał użyć 14 z nich w tygodniu, aby wykonać zadanie. Dobrym pomysłem jest również umycie rąk przed rozpoczęciem mycia. Dzięki temu zarazki nie przedostaną się na Twoją twarz.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty złuszczania, użyj ściereczki wykonanej z miękkich włókien. Dzięki temu ścierny środek czyszczący nie pozbawi Cię wierzchniej warstwy skóry.

Wspomniane wcześniej peelingi mogą również powodować podrażnienia skóry. Najlepiej trzymać się delikatnej tkaniny, takiej jak mikrofibra, a nie ostrego detergentu. Dobrym pomysłem jest również nieużywanie peelingów na tym samym obszarze twarzy każdego dnia. Szorowanie usunie górną warstwę skóry i skończysz z suchą, pokrytą plamami twarzą. Jest to nie tylko najbardziej drażniące, ale także zwiększa szanse na rozwój trądziku.

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest użycie ściereczki do mycia zawierającej łagodnie złuszczający środek. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz rozważyć użycie zwilżonych ściereczek. Możesz również użyć ściereczki z gommage, rodzajem środka złuszczającego, który wykorzystuje mikrowłókna zamiast wody. Dzięki temu usuniesz wierzchnią warstwę skóry bez szkody dla zdrowych komórek znajdujących się poniżej.

Najlepszym sposobem na upewnienie się, że używasz najlepszej ściereczki do mycia jest czytanie etykiet na pudełku. Nie chcesz skończyć z produktem, który zawiera substancje chemiczne nieodpowiednie dla Twojego typu skóry.

Wybierz krem nawilżający, który nie będzie blokował porów

Wybór kremu nawilżającego, który nie będzie blokował porów jest ważny dla każdego, kto ma trądzik. Jednak jest to szczególnie prawdziwe dla tych, którzy używają leków na trądzik, ponieważ mają tendencję do wysuszania skóry. To może pogorszyć problem.

Podczas gdy środki nawilżające mogą pomóc w zapobieganiu powstawaniu wyprysków trądzikowych, istnieją również takie, które mogą nasilać trądzik. Są one powszechnie spotykane w balsamach, które mogą być bardziej drażniące dla skóry niż inne produkty. Możesz również być bardziej wrażliwy na składniki niż inni, więc należy zrobić kilka badań, aby zapewnić, że wybierzesz odpowiedni krem nawilżający dla swojego typu skóry.

Jeśli szukasz kremu nawilżającego, który nie będzie blokował porów, sprawdź produkty zawierające takie składniki jak kwas hialuronowy i alfa-hydroksykwasy. Są one niekomedogenne, co oznacza, że nie będą blokować porów.

Innym sposobem na uniknięcie zatkanych porów jest wybór kremu nawilżającego, który zawiera wolny od substancji chemicznych filtr przeciwsłoneczny. Pomaga to zmniejszyć długotrwałe skazy i może pomóc Ci uniknąć zaskórników.

Istnieje również kilka dostępnych serum, które zawierają aktywne składniki pomagające utrzymać nawilżenie skóry. Są one zazwyczaj lekkie i mogą pomóc Ci mieć matowe wykończenie.

Dla osób z tłustą skórą możesz również użyć kremu nawilżającego, który zawiera składniki wiążące wodę. Działają one poprzez wiązanie się z cząsteczkami wody, dzięki czemu mogą wchłonąć dodatkowy olej i wilgoć.

Niektóre kremy nawilżające zawierające kwas hialuronowy, alfa-hydroksykwas lub kwas salicylowy mogą pomóc w oczyszczeniu skóry z trądziku na twarzy. Inne zawierają okluzje, które mogą blokować twoje pory. Możesz również szukać produktów, które zawierają przeciwutleniacze, aby pomóc zneutralizować wolne rodniki.

Możesz również znaleźć bezolejowe środki nawilżające, które pomagają utrzymać nawilżenie komórek skóry. Zmniejszy to produkcję oleju, więc będziesz mieć mniej przerw w pracy.

Chroń swoją skórę przed promieniami UVA/UVB

Podejmowanie działań mających na celu ochronę skóry przed promieniami UVA/UVB to dobry sposób na zmniejszenie ryzyka wystąpienia raka skóry. Promieniowanie UV może uszkodzić komórki skóry i osłabić Twój system odpornościowy. Może również powodować uszkodzenia oczu.

Promienie UVA i UVB są głównymi przyczynami raka skóry. Powodują one oparzenia słoneczne i uszkodzenia oczu, skóry i DNA. Mogą również powodować inne problemy zdrowotne.

Promienie UVA mogą oddziaływać na zewnętrzne i środkowe warstwy skóry. Uszkadzają komórki skóry, powodując starzenie się skóry i raka skóry. Powodują również zmarszczki i utratę elastyczności. Promienie UVB są filtrowane przez atmosferę ziemską, ale nadal mogą przenikać przez powierzchnię skóry.

Filtr przeciwsłoneczny jest niezbędny do ochrony skóry przed promieniowaniem UVA/UVB. Najlepsze filtry przeciwsłoneczne mają współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) 30 lub wyższy. Muszą być również wodoodporne. Powinien być również nakładany ponownie po pływaniu lub spoceniu się.

Kolejnym ważnym czynnikiem chroniącym skórę przed promieniowaniem UVA/UVB jest noszenie odzieży, która posiada właściwości chroniące przed promieniowaniem UV. Długie spodnie i długie koszule są idealne do zakrycia większej części skóry. Skuteczne są również obcisłe dzianiny. Mają one mniejsze otwory, które zapobiegają przenikaniu promieni UV.

Skóra jest największym organem ludzkiego ciała. Zawiera trzy warstwy: zewnętrzną, środkową i wewnętrzną. Promieniowanie UV uszkadza DNA znajdujące się w tych warstwach. Zewnętrzna warstwa skóry pochłania większość promieniowania UV, a najbardziej wewnętrzna warstwa skóry pochłania mniej.

Aby chronić skórę przed promieniowaniem UVA/UVB, najlepiej ograniczyć czas przebywania na zewnątrz. Jeśli musisz przebywać na zewnątrz, pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem i okularów przeciwsłonecznych.

Chroń swoją dietę

Prowadzenie dziennika żywieniowego może być pomocne w identyfikacji pokarmów, które wyzwalają trądzik. Żywność bogata w antyoksydanty i kwasy tłuszczowe omega 3 może również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego, który przyczynia się do powstawania trądziku.

Dla osób cierpiących na trądzik, żywności, które powinny być na liście zakupów obejmują całe ziarna, owoce i warzywa. Te pokarmy zawierają błonnik, który może pomóc obniżyć stan zapalny.

Możesz również włączyć probiotyki do swojej diety, aby pomóc kontrolować trądzik. Te dobre bakterie można znaleźć w jogurcie i fermentowanych produktach herbacianych, takich jak kombucha. Są one również znane, aby pomóc kontrolować produkcję czynnika wzrostu mleka, który jest wyzwalaczem trądziku.

Jeśli starasz się uniknąć wybuchów trądziku, spróbuj diety niskoglikemicznej. Jest to dieta o wysokiej zawartości błonnika, która może pomóc w zrównoważeniu poziomu cukru we krwi. Pokarmy o wysokiej glikemii zwiększają stan zapalny i produkcję sebum.

Dieta, która zawiera więcej witaminy A i E może pomóc z trądzikiem. Te witaminy znajdują się w żywności, takich jak ryby, mleko, ser i jajka. Można również uzyskać dzienną dawkę witaminy A z żywności, takich jak cytrusy, papaja i owoce cytrusowe.

Cynk to kolejny składnik odżywczy, który może pomóc w walce z trądzikiem. Możesz go uzyskać z jaj, skorupiaków i tłustych ryb. Można go również znaleźć w wysokiej jakości mięsie.

Standardowa dieta zachodnia zawiera zbyt mało kwasów tłuszczowych omega 3. Dieta bogata w omega-3 może pomóc Twojej skórze wyglądać młodziej.

Należy również wziąć pod uwagę swój typ skóry. Typ skóry, jaki posiadasz, może mieć wpływ na nasilenie trądziku. Miejsce, w którym mieszkasz, również wpływa na rodzaje żywności, które będą pomocne.

Najlepszym sposobem na określenie, co powinieneś jeść, jest prowadzenie dziennika żywności. Możesz wtedy sprawdzić swój jadłospis pod kątem zaleceń.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *