21 kwietnia, 2023
Jak używać preparatu do oczyszczania porów

Jak używać preparatu do oczyszczania porów

Używanie środka do oczyszczania porów może być korzystne w usuwaniu pozostałości i zanieczyszczeń ze skóry. Obejmują one makijaż, brud, olej i martwe komórki skóry. Kluczem jest znalezienie środka czyszczącego, który jest delikatny dla skóry. Istnieje wiele rodzajów środków do oczyszczania porów dostępnych na rynku. Niektóre z nich to chemiczne środki złuszczające, paski do porów i węglowy środek do oczyszczania porów.

Oczyszczacz porów z węgla drzewnego

Używanie oczyszczacza porów z węgla drzewnego do oczyszczania twarzy jest skutecznym i naturalnym sposobem na utrzymanie skóry czystej i wolnej od zanieczyszczeń. Węgiel drzewny, który jest powszechnym składnikiem w przyrodzie, wiąże się z martwymi komórkami skóry i zanieczyszczeniami, usuwając w ten sposób straszne zaskórniki i zaczerwienienia. Warto również zauważyć, że węgiel może faktycznie wyciągnąć więcej zanieczyszczeń niż tradycyjny środek czyszczący, co jest miłym bonusem dla skóry tłustej lub trądzikowej.

Dla tych z wrażliwą skórą, węgiel oczyszczający pory może również łagodzić stany zapalne i pomóc zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek. Jeśli szukasz preparatu oczyszczającego pory z węgla drzewnego, który sprawi, że Twoja twarz będzie czysta i dobrze wyglądająca, nie szukaj dalej niż Biore. Ten węglowy środek oczyszczający jest klinicznie udowodnione, aby zmniejszyć wygląd porów, pozostawiając skórę uczucie czyste, świeże, i tingly gładkie. Produkt jest wystarczająco delikatny, aby stosować go na całym ciele i szybko wysycha, aby uniknąć podrażnień. Jest również wolny od parabenów, SLS i siarczanów. Oczyszczacz z węglem drzewnym Biore można znaleźć w sklepach w pobliżu.

Chociaż oczyszczanie porów węglem drzewnym nie jest dla każdego, może pomóc Ci poczuć się dobrze ze swoją skórą bez rozbijania banku. W dłuższej perspektywie będziesz cieszyć się zdrowszą, bardziej promienną cerą. Możesz również uzyskać węgiel oczyszczający pory, który jest bezzapachowy, co czyni go doskonałym wyborem dla tych, którzy obawiają się chemikaliów na skórze. Niezależnie od tego, czy szukasz środka do oczyszczania porów z węgla drzewnego, czy też całego systemu pielęgnacji skóry, Biore z pewnością ma to, czego potrzebujesz. Używanie preparatu do oczyszczania porów z węgla drzewnego to świetny sposób na utrzymanie świeżości i czystości skóry, a także zabawny i skuteczny sposób na rozpieszczanie siebie.

Odkurzacze do zaskórników

Używanie odkurzaczy do porów jest bezpiecznym sposobem na usunięcie zaskórników i białych wągrów. Urządzenia te działają poprzez usuwanie martwych komórek skóry, brudu i nadmiaru oleju z porów. Zwiększają również kolagen skóry i zmniejszają rozmiar porów.

Niektóre odkurzacze są zaprojektowane z kamerą, dzięki czemu można uzyskać wyraźny widok swoich porów. Niektóre mają również dostosowywane rozmiary funkcji. Niektóre nawet łączą się ze smartfonem, dzięki czemu można zobaczyć swoje pory w czasie rzeczywistym.

Próżnia powinna mieć okrągłą końcówkę, aby pomóc Ci uzyskać odpowiednie ciśnienie dla Twojej skóry. Jest to ważne, ponieważ obracanie ssania zbyt wysoko może zaszkodzić skórze. Ponadto, musisz użyć odpowiedniej dyszy dla swojego typu skóry.

Niektóre osoby o wrażliwej skórze lub ze skłonnością do trądziku różowatego mogą doświadczyć podrażnień. Przed wypróbowaniem jakiegokolwiek odkurzacza do porów, skonsultuj się z dermatologiem.

Jeśli chcesz używać odkurzaczy do porów z zaskórnikami, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcją obsługi. Uważaj też, by nie przesadzić z ilością zabiegów. Jeśli czujesz, że Twoja skóra staje się podrażniona, przestań używać odkurzacza.

Odkurzacz do porów może być bardzo skuteczny, gdy jest stosowany z wysokiej jakości produktami do pielęgnacji skóry. Może również wzbogacić Twoją rutynę poprzez pozbycie się brudu i nadmiaru oleju z porów. Proces ten nie jest tak prosty, jak się wydaje. Pozbycie się zaskórników może być trudne.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, możesz chcieć zacząć od niższego poziomu ssania i stopniowo go zwiększać. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz chcieć potrzymać retinoidy przez kilka dni przed użyciem próżni. To sprawi, że retinoidy nie spowodują mikrourazów skóry.

Podczas stosowania próżni do usuwania zaskórników z porów, należy uważać, aby nie szczypać ani nie ściskać zaskórników. Może to spowodować uszkodzenie skóry i może skutkować powstaniem blizn.

Niektóre odkurzacze zaskórników dla porów są również wyposażone w chemiczny środek złuszczający. To może pomóc rozpuścić nadmiar oleju powierzchniowego i może również pomóc w zapobieganiu zaskórników. Jeśli używasz chemicznego środka złuszczającego regularnie, może się okazać, że zaskórniki znikną.

Chemiczne środki złuszczające

Bez względu na to, czy chcesz pozbyć się zaskórników, oczyścić skórę ze śladów po trądziku, czy nawet wyblaknąć przebarwienia, chemiczne środki złuszczające mogą Ci pomóc. Produkty te zawierają kwasy, które usuwają górne warstwy martwych komórek skóry, pozostawiając skórę jaśniejszą, gładszą i nawilżoną.

Istnieje kilka różnych rodzajów chemicznych środków złuszczających, ale dwa najbardziej powszechne to alfa-hydroksykwasy (AHA) i beta-hydroksykwasy (BHA). AHAs to naturalne kwasy, które pomagają poprawić wygląd skóry poprzez rozbijanie kleju, który utrzymuje martwe komórki skóry razem. Kwasy te są również skuteczne w redukcji drobnych zmarszczek i poprawie struktury skóry. Kwasy BHA są idealne dla skóry trądzikowej, ponieważ wnikają w skórę, aby usunąć zanieczyszczenia i olej.

Chemiczne środki złuszczające są doskonałym sposobem na złuszczenie skóry, ale mogą również powodować uczucie suchości skóry. Aby uniknąć przesuszenia, upewnij się, że nawilżasz skórę natychmiast po użyciu chemicznego środka złuszczającego.

Alfa hydroksykwasy (AHA) to rozpuszczalne w wodzie cząsteczki, które są popularne ze względu na ich zdolność do poprawy tekstury i tonu skóry. Znane są również ze swojej łagodności dla skóry wrażliwej. Najczęściej stosuje się je do usuwania śladów po trądziku i łagodnych przebarwień. Mogą również wygładzić drobne zmarszczki i rozjaśnić skórę uszkodzoną przez słońce. AHA są często produkowane naturalnie lub syntetycznie.

Beta hydroksykwasy (BHA) są rozpuszczalnymi w oleju cząsteczkami, które rozbijają wiązania utrzymujące martwe komórki skóry razem. Są one często stosowane w celu zmniejszenia tłustości skóry, zminimalizowania drobnych zmarszczek i kontrolowania połysku. BHA są również znane ze swoich właściwości antybakteryjnych i odblokowujących pory.

The Ordinary Peeling Solution to wysoce skoncentrowany roztwór peelingujący, który może dać Ci rezultaty w mniej niż 10 minut. Nie zawiera alkoholu, silikonu i jest świetną opcją dla skóry skłonnej do powstawania wykwitów. Zawiera 30% AHA i 2% BHA. Jest odpowiedni dla skóry wrażliwej i powinien być stosowany raz lub dwa razy w miesiącu.

Płatki Zoe Foster Blake Chemical Exfoliator przeznaczone są do złuszczania skóry bez jej podrażniania. Są wstępnie nasączone mieszanką kwasów AHA, ale nie powodują mrowienia. Dają efekt rosy na skórze bez podrażnień.

Jeśli masz wrażliwą skórę, upewnij się, że wykonasz test płatkowy 48 godzin przed rozpoczęciem stosowania nowego produktu. Jeśli po użyciu eksfoliantu wystąpią jakiekolwiek podrażnienia skóry, przerwij stosowanie i wypróbuj inny produkt.

Paski na pory

Stosowanie pasków na pory może pomóc Ci zmniejszyć widoczność zaskórników i białych wągrów. Działają one poprzez wychwytywanie brudu i oleju z porów, wyciąganie go i usuwanie z powierzchni skóry. Nie zapobiegają one jednak powstawaniu zaskórników ani nie zapobiegają zatykaniu się porów. Nie sprawdzają się również u każdego. Szczególnie, jeśli masz wrażliwy typ skóry.

Nakładając paski na pory, upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i sucha. Mokra skóra pozwala klejowi związać się ze skórą, a to pozwoli paskowi być clingier do skóry. Jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, może być konieczne zastosowanie kremu nawilżającego po nałożeniu paska.

Niektóre paski do depilacji porów zawierają olejek z drzewa herbacianego, aloes i oczar wirginijski. Składniki te pomagają ukoić skórę, jednocześnie usuwając zanieczyszczenia. Są one również antybakteryjne i pomagają regulować produkcję oleju.

Paski Biore są dostępne do twarzy, szyi i nosa. Klej w tych paskach to aktywowane wodą wiązania kationowe. Nie należy używać tych pasków, jeśli masz skórę poparzoną słońcem lub jeśli używasz retinoidu Rx. Paski te nie są odpowiednie dla wrażliwych obszarów twarzy, w tym powiek. Możesz również spróbować użyć pasków na pory, jeśli używasz produktu, który zawiera kwas salicylowy.

Aby zastosować pasek na pory, zanurz go w roztworze sody oczyszczonej. Następnie możesz zanurzyć go w wodzie i użyć na nosie. Powinieneś pozostawić go na 10 do 15 minut. Kiedy będzie suchy, usuń go.

Paski Biore występują również w dwóch różnych kształtach: prostokątny pasek i zakrzywiony pasek, który mieści się wokół nosa. Są one dostępne za mniej niż 10 dolarów. Można też kupić zestawy z dwoma paskami na pory. Możesz użyć drugiego paska, aby nawilżyć skórę.

Paski na pory mogą być również używane dla przyjemności. Usuwają one powierzchniowe złogi i zanieczyszczenia z nosa. Nie usuną zaskórników, ale pomogą tymczasowo poprawić wygląd Twoich porów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *