5 grudnia, 2022
Jak pozbyć się tłustej skóry dzięki peelingom chemicznym

Jak pozbyć się tłustej skóry dzięki peelingom chemicznym

Stosowanie peelingów chemicznych to skuteczny sposób na pozbycie się tłustej skóry. Proces ten polega na zastosowaniu kwasów i substancji chemicznych, które złuszczają powierzchnię skóry. Może to pomóc w usunięciu martwych komórek skóry, a także stymulować wzrost nowych komórek skóry.

Peeling Jessnera

Zaprojektowany do leczenia przebarwień pozapalnych, Jessner Peel działa w celu zmniejszenia blizn potrądzikowych oraz poprawy wyglądu tekstury i jasności skóry. Peeling ten pomaga również zwiększyć produkcję kolagenu i zmniejsza widoczność zatkanych porów.

Peeling Jessnera wykorzystuje połączenie rezorcynolu, kwasu mlekowego i kwasu salicylowego. Każdy z tych kwasów działa w celu rozpuszczenia “kleju” skóry i usunięcia stwardniałych komórek skóry. Kwas mlekowy dodaje nawilżenia, a rezorcynol działa jak naturalny środek antyseptyczny.

Peeling Jessnera jest uważany za peeling o średniej głębokości. Głębokość peelingu zależy od rodzaju skóry pacjenta i jego tolerancji. Peeling jest zwykle nakładany w serii trzech do czterech warstw. Może być również stosowany w sześciu do ośmiu warstwach dla bardziej ekstremalnych rezultatów.

Peeling jest najbardziej skuteczny, gdy stosuje się go u osób o skórze normalnej do tłustej. Może być również stosowany do leczenia skóry uszkodzonej przez słońce oraz poprawy wyglądu blizn potrądzikowych i nierównego kolorytu skóry.

Peeling Jessnera jest bezpieczny i skuteczny dla większości osób. Może jednak powodować podrażnienia i łuszczenie się skóry. Osoby o wrażliwej skórze powinny przed wykonaniem peelingu skonsultować się z dermatologiem.

Udowodniono, że Jessner’s Peel poprawia wygląd skóry tłustej, zmniejsza trądzik i poprawia przebarwienia. Polecany jest do skóry trądzikowej, ale może być stosowany u każdego, kto chce osiągnąć czystszą, jaśniejszą skórę. Peeling może być stosowany w domu, ale jest kilka rzeczy, które będą potrzebne, aby się do niego przygotować.

Peelingu Jessnera nie należy stosować, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Należy również unikać antybiotyków i promieniowania UV przez co najmniej dwa tygodnie przed wykonaniem peelingu. Osoby, które mają historię trądziku powinny unikać stosowania Retin-A przez co najmniej dwa tygodnie przed wykonaniem peelingu.

Salicylic 20% Gel Peel

Stosowanie Salicylic 20% Gel Peel do skóry tłustej może pomóc w uzyskaniu czystszej cery. Peeling ten zawiera mieszankę kwasu salicylowego, ekstraktu z zielonej herbaty, lukrecji i rumianku. Składniki te są skuteczne w odblokowywaniu porów i zmniejszaniu trądziku.

Kwas salicylowy to środek przeciwzapalny, który jest idealny dla skóry tłustej. Pomaga również kontrolować ogniska trądziku oraz poprawia teksturę i wygląd skóry uszkodzonej przez słońce. Przeciwzapalne działanie Salicylic Acid jest również pomocne w leczeniu infekcji grzybiczych.

Peelingi z kwasem salicylowym są odpowiednie dla osób o skórze zarówno tłustej, jak i normalnej. Stosowanie peelingu Salicylic 20% Gel może zmniejszyć widoczność trądziku i plam starczych.

Peeling Salicylic Acid działa poprzez odblokowanie porów, wypłukując nadmiar oleju ze skóry. Może również poprawić wygląd drobnych linii i zmarszczek. W zależności od stanu skóry, Salicylic Acid Peel może być stosowany co 2-4 tygodnie.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek peelingu z kwasem salicylowym, ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem. Możesz być narażona na wystąpienie reakcji alergicznej, która może skutkować pokrzywką lub trudnościami w oddychaniu.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli nie masz pewności, czy możesz stosować Salicylic Acid Peel dla skóry tłustej. Należy również upewnić się, że po wykonaniu peelingu należy użyć delikatnego środka oczyszczającego i nawilżającego.

Kwas salicylowy jest naturalnym składnikiem, który jest stosowany w produktach do pielęgnacji skóry od ponad dwóch tysięcy lat. Jest on również prekursorem aspiryny. Pomaga odblokować zbudowany olej w porach i może pomóc poprawić produkcję naturalnego oleju.

Żelowy peeling salicylowy 20% do skóry tłustej lub trądzikowej ma potwierdzoną skuteczność przez kupujących. Zgłaszają oni jaśniejszą, gładszą skórę i mówią, że czuje się, jakby słońce przebijało się przez chmury.

Kwas mlekowy

Wykonanie peelingu chemicznego z użyciem kwasu mlekowego dla skóry tłustej to świetny sposób na pozbycie się wyprysków, poprawę wyglądu zmarszczek i wyrównanie kolorytu skóry. Peeling działa szybko i usuwa martwe komórki skóry. W ciągu kilku dni po wykonaniu peelingu zauważysz poprawę struktury i tonu skóry.

Proces obejmuje oczyszczenie twarzy i zastosowanie roztworu “pre peel prep”. Dzięki temu peeling nie będzie wnikał zbyt głęboko w skórę.

Po oczyszczeniu i przygotowaniu skóry, roztwór jest nakładany na skórę za pomocą wacika. Następnie ustawia się timer i pozostawia roztwór na określony czas. Czas ten będzie zależał od siły kwasu i jego stężenia.

Przed wykonaniem peelingu chemicznego z użyciem kwasu mlekowego należy zapoznać się z instrukcją i sprawdzić poziom pH roztworu. Jeśli jest zbyt kwaśny, może spowodować stan zapalny. Będziesz także chciała uniknąć stosowania produktów złuszczających przez co najmniej tydzień przed peelingiem.

Będziesz także chciała unikać słońca lub stosować dodatkowy filtr przeciwsłoneczny. Najlepszym sposobem ochrony jest stosowanie kremu z filtrem SPF 30 lub wyższym.

Przed wykonaniem peelingu z użyciem kwasu mlekowego należy również porozmawiać z dermatologiem lub estetykiem, aby ustalić, czy jest to zabieg odpowiedni dla Twojej skóry. Kwas mlekowy nie jest objęty ubezpieczeniem, więc będziesz musiała ustalić plan płatności.

Peelingi chemiczne z kwasem mlekowym dla skóry tłustej to świetny sposób na pozbycie się zatkanych porów, trądziku i plam starczych. Wspomagają również produkcję kolagenu i elastyny.

Jeśli jesteś początkująca, możesz chcieć zacząć od peelingu z kwasem mlekowym. Następnie możesz przejść do peelingów o wyższym stężeniu, jeśli stwierdzisz, że rezultaty nie są wystarczające.

Kwas migdałowy

Podczas peelingu chemicznego kwas migdałowy wspomaga obrót komórkowy, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej jednolita. Złuszcza on również powierzchnię skóry, pomagając oczyścić pory z martwych komórek skóry. Ponadto, kwas migdałowy może również zmniejszyć widoczność ciemnych plam po trądziku.

Kwas migdałowy jest również znany ze zmniejszania wyglądu drobnych linii i zmarszczek. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu jest dobrym wyborem dla skóry trądzikowej. Pomaga również w oczyszczaniu wyprysków, które mogą być spowodowane przez nadmiar sebum zatykający pory.

W przeciwieństwie do kwasu glikolowego, kwas migdałowy jest łagodnym kwasem alfa-hydroksy (AHA). Znany jest również z tego, że dobrze sprawdza się na skórze wrażliwej. Jest również znany z tego, że stymuluje produkcję elastyny, co może poprawić wygląd luźnej skóry.

W przeciwieństwie do kwasu glikolowego, kwas migdałowy ma większy rozmiar cząsteczki, co czyni go lepszym wyborem dla skóry skłonnej do podrażnień. Jest również bardziej skutecznym środkiem złuszczającym. Znany jest również z łagodnego działania złuszczającego.

Jednak kwas migdałowy jest mniej skuteczny niż inne AHA, więc skuteczniejsze może być stosowanie miejscowo retinoidu. Możliwe jest również znalezienie peelingów z kwasem migdałowym na sprzedaż online. Jednak zazwyczaj są one sprzedawane w wyższym stężeniu niż produkty domowe, co może prowadzić do nadmiernego wysuszenia lub podrażnienia.

Ponadto, peelingi z kwasem migdałowym powinny być stosowane ostrożnie. Ważne jest, aby utrzymywać skórę nawilżoną i unikać ekspozycji na słońce po zastosowaniu peelingu chemicznego. Dobrym pomysłem jest również stosowanie filtra SPF 30 lub wyższego.

Jeśli myślisz o wykonaniu peelingu chemicznego, warto udać się do dermatologa, aby uzyskać rekomendację. On lub ona może również pomóc Ci znaleźć najlepsze produkty dla Twojego typu skóry.

Kwas trójchlorooctowy

Niezależnie od tego, czy walczysz z trądzikiem, czy po prostu chcesz odmłodzić swoją skórę, peelingi chemiczne z kwasem trójchlorooctowym dla skóry tłustej mogą być odpowiedzią, której szukasz. Zabieg ten jest szybki i bezbolesny, i może pomóc Ci pozbyć się blizn potrądzikowych i przebarwień. Jednak zanim zdecydujesz się na peeling chemiczny, ważne jest, aby wiedzieć, w co się pakujesz.

Podczas procesu leczenia, dostawca będzie oczyścić twarz i zastosować peeling. Możesz spodziewać się delikatnego żółtego odcienia skóry i możesz odczuwać lekkie swędzenie. Po zabiegu, będziesz mogła zmyć peeling ciepłą wodą w domu. W zależności od potrzeb Twojej skóry, może zaistnieć potrzeba powrotu na kolejne zabiegi.

Dostawca zabezpieczy również Twoje włosy i poda Ci środek przeciwbólowy, jeśli doświadczysz bólu. Może on również podać Ci środek uspokajający, aby pomóc Ci się zrelaksować. Może być również konieczne użycie środka maskującego, aby chronić oczy przed skórką. Jeśli czujesz się niekomfortowo, możesz poprosić o wentylator, który pomoże Ci ochłodzić się podczas procesu.

Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zabiegu, powinnaś porozmawiać ze swoim Skin Therapist. Przeanalizuje on Twoją skórę i zdecyduje o najlepszym rodzaju zabiegu dla Twojego stanu skóry. Pomogą Ci również wybrać odpowiednie produkty do przygotowania skóry.

Jeśli masz aktywnego wirusa opryszczki pospolitej (herpes simplex), powinieneś poinformować o tym swojego Skin Therapist przed wykonaniem peelingu chemicznego. Może on przepisać leki przeciwwirusowe, które pomogą zapobiec wybuchowi choroby podczas zabiegu.

Jeśli nie jesteś pewna, czy jesteś dobrą kandydatką do wykonania peelingu chemicznego z użyciem kwasu trójchlorooctowego, zapytaj swojego terapeutę. Może on polecić najlepszy rodzaj peelingu dla Twojej skóry. Pomoże Ci również stworzyć indywidualny program pielęgnacji skóry, który poprawi stan Twojej cery i pozwoli Ci czuć się jak najlepiej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *