Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

W Alchemii Piękna oferujemy również swoim klientom zabiegi pielęgnacyjne dla dłoni i stóp. Postawiliśmy sobie za cel nowoczesność, higienę i wysokie standardy. Wszystkie zabiegi manicure i pedicure wykonujemy na profesjonalnych antyalergicznych produktach marki SPN i NaiLac, a każdy klient posiada swój oznakowany pilnik do paznokci.

 

Dodatkowo w Alchemii Piękna sterylizujemy narzędzia w nowoczesnym autoklawie, który używany jest także w placówkach medycznych oraz stomatologicznych. 

Bezpieczeństwo i higiena to podstawa, a komfort i spokój klientów o własne zdrowie – jest to dla nas priorytetem.

 

Manicure

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny to podstawowy zabieg pielęgnacyjny na dłonie, który polega na opracowaniu płytki paznokcia, usunięciu skórek oraz nadaniu odpowiedniego kształtu płytce. Zakończany jest wybranym klasycznym lakierem do paznokci, bądź odżywką regeneracyjną.

W Alchemii Piękna usuwamy skórki metodą kombinowaną, czyli za pomocą frezarki oraz cążek. Można również wykonać manicure odsuwając skórki tylko przy pomocy specjalnego dłutka, bez ich wycięcia.

 

Manicure hybrydowy

Korzystanie z tego rodzaju manicure w salonie kosmetycznym jest idealnym rozwiązaniem dla pań, które cenią sobie czas i nie chcą codziennie martwić się o elegancki wygląd swoich paznokci.


Manicure hybrydowy to najtrwalszy manicure wykonywany na naturalne płytce. Do jego wykonania używa się specjalnych rodzajów lakierów w żelu, które utwardzane są w lampie LED i nie wymagają dodatkowego czasu na wyschnięcie.

Lakiery hybrydowe charakteryzują się wysokim połyskiem, trwałością i przepiękną gamą kolorystyczną, która nie ulega uszkodzeniu. Jedyne co może nam przeszkadzać po paru tygodniach od zabiegu to pojawiający się odrost w postaci naturalnej płytki.

Pierwszym etapem w Alchemii Piękna jest przygotowanie płytki paznokciowej poprzez manicure frezarkowo- cążkowy oraz nadanie odpowiedniej długości paznokciom. Kolejno po wybraniu koloru z bogatej palety barw, paznokcie są malowane, utwardzane a następnie pielęgnowane dzięki odżywczym kosmetykom marki SPN.

 

Manicure żelowy (przedłużanie na formie)

Modelowanie paznokci żelem to jedna z najpopularniejszych metod manicure dla osób które mają problemy z cienką, łamliwą i kruchą płytką paznokciową. Dzięki przedłużaniu żelowemu kobieta może cieszyć się długimi i mocnymi paznokciami.

Manicure żelowy jest bardzo trwały. Podczas zabiegu możliwe jest przedłużenie płytki paznokcia, czego dokonuje się na specjalnej formie. Jest to doskonała alternatywa dla niemodnych już tipsów.

Żel można nakładać także bezpośrednio na płytkę paznokcia.

Ze względu na wzrost paznokcia  i pojawiający się odrost, po około 3 tygodniach należy wykonać tzw. uzupełnienie lub całkiem nowy manicure ze zmianą koloru i wzoru.

 

Manicure japoński

Jest to metoda znana od lat w Japonii, która wzmacnia nasze naturalne paznokcie.

Zabieg nadaje paznokciom blask, zasilając je w składniki naturalne tj. witaminy A+E, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. Głęboko odżywia płytkę paznokci oraz zamyka łuski tworząc naturalną barierę ochronną. Jest to metoda zalecana na paznokcie łamliwe, kruche i rozdwajające się. Polecany jest również w przypadku paznokci „zmęczonych” hybrydą, akrylem lub żelem o ile paznokieć nie jest zbyt osłabiony (przeciwwskazanie).

Zabieg polega na energicznym wcieraniu specjalnej pasty w naturalną płytkę paznokcia. Następnie na przygotowaną w ten sposób powierzchnię nanosi się warstwę pudru, który zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zapobiega to wypłukiwaniu zawartych w paście składników odżywczych oraz nadaje paznokciom blask różowej perły. Efekt utrzymuje się ok. 2-3 tygodni.

Ze względu na wyjątkowo naturalny wygląd paznokci po zabiegu, Manicure Japoński swobodnie mogą stosować zarówno panie jak i panowie.

 

Manicure męski

Wszyscy panowie odwiedzający Alchemię Piękna mogą liczyć na profesjonalną pielęgnację dłoni i stóp. Wykonujemy manicure męski, oparty na zasadach manicure klasycznego lub biologicznego .

Po skróceniu i opiłowaniu paznokci, usuwane są skórki za pomocą cążek i frezarki bądź na życzenie klienta tylko i wyłącznie odsuwane za pomocą specjalnego patyczka. Następnie kosmetolog wygładza wszelkie nierówności na płytce paznokciowej oraz poleruje ją. Na końcu nakładana jest specjalna odżywka dla na skórki oraz krem do pielęgnacji dłoni z męskiej linii zapachowej.